Wyjazd Społeczności San Damiano na 36 Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej miało miejsce w dniach 20.07.2023r. – 30.07.2023r. Pierwsze dni pobytu poświęciliśmy na prace przygotowawcze do funkcjonowania obozu oraz na wycieczkę do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Z miasteczka Ustrzyki Górne przeszliśmy szlakiem górskim przez piękną Połoninę Caryńską (1234m n.p.m.) doszliśmy do Brzegów Górnych a stamtąd pokonaliśmy równie urokliwą Połoninę Wetlińską. Cały rajd zakończyliśmy w miasteczku Wetlina pokonując łącznie 23km 😊.

Kolejne dni obozu przebiegały pod kierunkiem FSM-u. Społeczność brała czynny udział w różnego rodzaju nabożeństwach (np. Akatyst ku czci Bogurodzicy), rozmowach w grupach, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi oraz spektaklach i koncertach.

Mieliśmy okazję posłuchać świadectwa wiary m.in. Rafała Mroczka czy równie znanego i cenionego rapera Tau. Był to czas owocnych rozmyślań i pogłębiania naszej wiary. Wielu z nas odnalazło się w rozważaniach i modlitewnym skupieniu powracając na drogę do zbawienia. Z utęsknieniem wyczekujemy kolejnych edycji FSM-u, na których mamy nadzieję się spotykać.

Kronikarz SAN DAMIANO