Zakończenie terapii Mateusza

W dniu 11.XI.18 Mateusz ukończył terapię. Na Mszy Świętej opowiedział z jakimi trudnościami się mierzył podczas 14 miesięcy bo tyle z nami był. Następnie zgodnie z tradycją przekazał świece osobie, której jego zdaniem ukończy terapię.  Pokroił tort, po czym wszyscy spoczęliśmy by obejrzeć prezentację zdjęć z okresu terapii. Zakończyliśmy to Święto wspólnym obiadem, dzień był bardzo wesoły. Mateusz został w Hostelu Rivotorto. Cieszymy się razem z nim.

Wolne miejsca w Hostelu RIVOTORTO w Chęcinach.

Pragnę poinformować Państwa, że w obecnej chwili posiadamy wolne miejsca w Hostelu RIVOTORTO w Chęcinach.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu telefonicznego pod nr. 694 82 77 29.

Więcej informacji na temat hostelu znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Hostel w Chęcinach.

Dane Kontaktowe

Hostel dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych – „RIVOTORTO”.

Chęcinada 2018

Na koniec wakacji zorganizowaliśmy imprezę profilaktyczną „CHĘCINADA” W przygotowaniach pomagał nam zaprzyjaźniony ośrodek z Pałęg. Na Chęcinadzie było wiele ciekawych atrakcji między innymi skecze, pokaz mody ośrodkowej wspinaczka na skrzynki  „wieża Babel” czy dmuchańce dla dzieci. Można było też porozmawiać z terapeutami od uzależnień.

Poświęciliśmy dużo pracy i trudu w przygotowaniu imprezy, ale opłacało się mogliśmy się spotkać z rodzinami i dobrze się bawić. Dzień zakończył się integracyjną dyskoteką.

 

Rafał Dziopak

31 FSM

Od 19 sierpnia uczestniczyliśmy w Franciszkańskim Spotkaniu Młodych na Kalwarii Pacławskiej.

Impreza miała charakter rekolekcyjny. Byliśmy tam po części odpowiedzialni za organizacje, ale też braliśmy czynny udział w imprezie służąc do mszy, bawiąc się na koncertach i słuchając konferencji i świadectw. Na kalwarii udało się mi przejść na ostatni etap terapii jakim jest gospodarz:))

Ciupa Paweł

Spływ kajakowy

Z początkiem lipca wyruszyliśmy na spływ kajakowy rzeką Nidą. Rozpoczynając w Morawicy spłynęliśmy ponad 100 km aż do Nowego Korczyna, po drodze mijając malownicze wioski i miasta takie jak Sobków, Pińczów, Chroberz, czy Wiślica, gdzie zobaczyliśmy wiele zapierających dech w piersiach atrakcji takich jak zamki czy średniowieczne kościoły i synagogi

Ciupa Paweł

Zakończenie terapii Piotrka

Po 10 miesiącach terapii, Piotr przedstawił na społeczności głównej, swój plan na trzeźwe życie, potem czytał o swoich dokonaniach na Mszy Świętej gdzie odbyło się także uroczyste zakończenie, a na końcu żegnaliśmy go na oficjalnym przejściu gdzie był wyśmienity poczęstunek oraz prezentacja przygotowana przez społeczność.

Zjazd Neofitów

Ostatnio w San Damiano miał miejsce Zjazd Neofitów.

Wszystko odbyło się na świetlicy na krużgankach wraz ze Społecznością San Damiano.

Neofici podzielili się swoimi doświadczeniami trudnej  drogi do trzeźwości.

Nie obyło się bez wspaniałego tortu wykonanego przez jednego z pacjentów San Damiano.

Robert Janicki

 

XIV Rocznica Ośrodka”San Damiano”

9 Kwietnia Społeczność San Damiano obchodziła XIV Rocznicę istnienia Ośrodka. Kilka dni wcześniej cała społeczność brała czynnie udział w przygotowaniach. W trudzie ale wspólnymi siłami udało nam się przygotować skecz, przeróżne gry i zabawy w których wzięli również udział terapeuci.

Uwieńczeniem wspaniałego popołudnia był przepyszny obiad przygotowany przez pacjentów Ośrodka. Jak na każdej rocznicy nie mogło zabraknąć  tortu. W tym roku był on  w kształcie drzewa które  znajduje się na naszej pięknej fladze. Po raz kolejny rozdano statuetki ,,Damiany” Gwiazda roku, odtłumaczenie roku, chaos roku, odrealnienie roku, użalando roku,.

Trzy statuetki Serce, Pozytywnie zakręcony i gentelman zostały wręczone części kadry.

Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna wiosenna pogoda i wspaniałe nastroje.

Robert Janicki