Informujemy, że w obecnej chwili posiadamy wolne miejsca w ośrodku San Damiano w Chęcinach.

Osoby chętne, gotowe do podjęcia terapii w celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 413151140

Pozdrawiamy.

Klasztor Podwyższenia Krzyża Świętego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) w Chęcinach otrzymał dotację na realizację projektu „Readaptacja osób uzależnionych do społeczeństwa”.

Więcej informacji na temat pod podanym poniżej linkiem.

https://www.swietokrzyskie.pro/na-wparcie-psychologiczne-i-hostel-dla-uzaleznionych-od-alkoholu/?fbclid=IwAR255XJVrkFCM7lrQMNhNi8PUkU2DIC0k052ljSgTriM2CdPpoaVNpokhKU

W dniu 11.XI.18 Mateusz ukończył terapię. Na Mszy Świętej opowiedział z jakimi trudnościami się mierzył podczas 14 miesięcy bo tyle z nami był. Następnie zgodnie z tradycją przekazał świece osobie, której jego zdaniem ukończy terapię.  Pokroił tort, po czym wszyscy spoczęliśmy by obejrzeć prezentację zdjęć z okresu terapii. Zakończyliśmy to Święto wspólnym obiadem, dzień był bardzo wesoły. Mateusz został w Hostelu Rivotorto. Cieszymy się razem z nim.

Pragnę poinformować Państwa, że w obecnej chwili posiadamy wolne miejsca w Hostelu RIVOTORTO w Chęcinach.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu telefonicznego pod nr. 694 82 77 29.

Więcej informacji na temat hostelu znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Hostel w Chęcinach.

Dane Kontaktowe

Hostel dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych – „RIVOTORTO”.

Na koniec wakacji zorganizowaliśmy imprezę profilaktyczną „CHĘCINADA” W przygotowaniach pomagał nam zaprzyjaźniony ośrodek z Pałęg. Na Chęcinadzie było wiele ciekawych atrakcji między innymi skecze, pokaz mody ośrodkowej wspinaczka na skrzynki  „wieża Babel” czy dmuchańce dla dzieci. Można było też porozmawiać z terapeutami od uzależnień.

Poświęciliśmy dużo pracy i trudu w przygotowaniu imprezy, ale opłacało się mogliśmy się spotkać z rodzinami i dobrze się bawić. Dzień zakończył się integracyjną dyskoteką.

 

Rafał Dziopak

Od 19 sierpnia uczestniczyliśmy w Franciszkańskim Spotkaniu Młodych na Kalwarii Pacławskiej.

Impreza miała charakter rekolekcyjny. Byliśmy tam po części odpowiedzialni za organizacje, ale też braliśmy czynny udział w imprezie służąc do mszy, bawiąc się na koncertach i słuchając konferencji i świadectw. Na kalwarii udało się mi przejść na ostatni etap terapii jakim jest gospodarz:))

Ciupa Paweł

Z początkiem lipca wyruszyliśmy na spływ kajakowy rzeką Nidą. Rozpoczynając w Morawicy spłynęliśmy ponad 100 km aż do Nowego Korczyna, po drodze mijając malownicze wioski i miasta takie jak Sobków, Pińczów, Chroberz, czy Wiślica, gdzie zobaczyliśmy wiele zapierających dech w piersiach atrakcji takich jak zamki czy średniowieczne kościoły i synagogi

Ciupa Paweł

Po 10 miesiącach terapii, Piotr przedstawił na społeczności głównej, swój plan na trzeźwe życie, potem czytał o swoich dokonaniach na Mszy Świętej gdzie odbyło się także uroczyste zakończenie, a na końcu żegnaliśmy go na oficjalnym przejściu gdzie był wyśmienity poczęstunek oraz prezentacja przygotowana przez społeczność.

Ostatnio w San Damiano miał miejsce Zjazd Neofitów.

Wszystko odbyło się na świetlicy na krużgankach wraz ze Społecznością San Damiano.

Neofici podzielili się swoimi doświadczeniami trudnej  drogi do trzeźwości.

Nie obyło się bez wspaniałego tortu wykonanego przez jednego z pacjentów San Damiano.

Robert Janicki