10 rocznica istnienia SAN DAMIANO

W dniu 24.05.2014 r. odbyła się konferencja w związku z 10 rocznicą Ośrodka Leczenia Uzależnień „San Damiano” w Chęcinach prowadzonego przez Klasztor Franciszkanów.

Rocznicę rozpoczęła Msza Święta, po której uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez pacjentów Ośrodka. Następnym punktem była Konferencja w Hali Widowiskowo – Sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach. Konferencję rozpoczął Dyrektor Ośrodka o. Paweł Chmura, który powitał gości i przedstawił harmonogram przebiegu konferencji. Następnie Kierownik Ośrodka Arleta Kempka przedstawiła historię powstania oraz działalność Ośrodka, a także najważniejsze działania Franciszkańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Ważnym punktem spotkania było nadanie tytułu Neofita „San Damiano” 3 pacjentom, którzy z sukcesem ukończyli terapię i żyją trzeźwymi wartościami – stanowią Oni wzór dla pacjentów kontynuujących leczenie. Wydarzeniu temu towarzyszyło ogromne wzruszenie wśród samych Neofitów jak i uczestników spotkania.

Nie obyło się bez życzeń i podziękowań za dotychczasową pracę kadry Ośrodka od m.in. Burmistrza Miasta i Gminy Chęciny – Pana Roberta Jaworskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Cezarego Mielczarza, Pani Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Beaty Oczkowicz, Społeczności i kadry Ośrodka w Pałęgach, Społeczności i kadry Hostelu „Wspólnota” w Połańcu, Zarządu Stowarzyszenia „PADRE” Chęciny, i inni. Pacjenci Ośrodka „San Damiano” w Chęcinach wręczyli własnoręcznie zrobione Anioły Dyrektorowi i Kierownikowi Ośrodka.

Rocznicę zakończył występ zespołu Fioretti oraz pantomima w wykonaniu pacjentów Ośrodka „San Damiano” p.t. „Dresu i Brzytwa czyli historie prawdziwe”.