Dziś miało miejsce wyjście na badania profilaktyczne na które pojechaliśmy z samego rana autobusem miejskim do przychodni na ulicę Karczówkowską w Kielcach. Gdy dotarliśmy na miejsce okazało się że szybko i sprawnie nam idą te badania i po godzinie 10 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Chęcin, ale z ta różnicą że drogę do Ośrodka pokonaliśmy pieszo, a wiec cale 18 km czerwonym szlakiem, przy ogromnym upale, i potężnym oblężeniu komarów. Mimo tak dużego upału daliśmy radę przy czym mogliśmy pozwiedzać piękną architekturę na Karczówce oraz naturę, która nas otaczała w drodze powrotnej. Ogólnie dzień był super zaplanowany.

W dzisiejszym dniu miało miejsce wyjście do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na spektakl teatralny pod tytułem” KURACJA” Jacka Głębskiego.

Oczywiście w teatrze byliśmy przed czasem i mogliśmy chwilę odpocząć i pozwiedzać Wojewódzki Dom Kultury. Gdy zaczął się spektakl oczywiście każdy z nas oglądał z zaciekawieniem i z uśmiechem na twarzy bo nie które sceny doprowadzały wszystkich do śmiechu

Na spektakl w raz z nami wybrały się nasze terapeutki Iwona i Ewelina. Po zakończeniu spektaklu były gromkie brawa od publiczności. Warto nadmienić, że aktorzy rzucali w stronę publiczności pamiątkowe koszuli i taka koszulkę właśnie złapał jeden z nas a mianowicie Adrian.

26.05.2019 odbyła się XV rocznica Ośrodka. Około 200 osób zagościło przed klasztorem. Wszystko zaczęło się od mszy świętej. Przybyli również pacjenci którzy ukończyli terapię i żyją w trzeźwości. Wielu z nich zostało nagrodzonych nieśmiertelnikami i mianem neofitów. Była również  pantomima wykonana przez pacjentów i podziękowania dla wszystkich terapeutów.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań poprzez przekazanie 1% z podatku od swoich dochodów.  Dzięki Waszemu wsparciu pomożecie nam:

– w remoncie popadajacemu w ruinę klasztoru a przede wszystkim wymiany mocno zniszczonego dachu

– leczeniu od narkotyków, alkoholu i pomoc osobom współuzależnionym

– pomocy osobom, które pogubiły się w swoim życiu lub są w trudnej sytuacji materialnej, rodzinnej itp.

– pomocy dzieciom z rodzin biednych, dysfunkcjonalnych itp.

Nasze działania realizujemy poprzez Fundację Brat Słońce, która powstała z inicjatywy Krakowskiej Prowincji Franciszkanów

Dziękujemy za wsparcie.
[box]

1% podatku to pomoc, którą możesz ofiarować nic nie tracąc.

Numer KRS: 0000397954, cel szczegółowy: Chęciny 3

[/box]
     

 

W związku z prośbą o 1% podatku na naszą działalność podajemy adresy do rozliczania PIT-ów zarówno on-line:
https://mojpit.pl/_brat-slonce   

W formularzu PIT w polu Cel szczegółowy 1% proszę rozwinąć listę i wybrać Chęciny 3.

jak i ściągając program:
http://www.opp.aid.pl/pobierz.php?v=checiny
Warto samemu spróbować.

W dniu 24.05.2014 r. odbyła się konferencja w związku z 10 rocznicą Ośrodka Leczenia Uzależnień „San Damiano” w Chęcinach prowadzonego przez Klasztor Franciszkanów.

Rocznicę rozpoczęła Msza Święta, po której uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez pacjentów Ośrodka. Następnym punktem była Konferencja w Hali Widowiskowo – Sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach. Konferencję rozpoczął Dyrektor Ośrodka o. Paweł Chmura, który powitał gości i przedstawił harmonogram przebiegu konferencji. Następnie Kierownik Ośrodka Arleta Kempka przedstawiła historię powstania oraz działalność Ośrodka, a także najważniejsze działania Franciszkańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Ważnym punktem spotkania było nadanie tytułu Neofita „San Damiano” 3 pacjentom, którzy z sukcesem ukończyli terapię i żyją trzeźwymi wartościami – stanowią Oni wzór dla pacjentów kontynuujących leczenie. Wydarzeniu temu towarzyszyło ogromne wzruszenie wśród samych Neofitów jak i uczestników spotkania.

Nie obyło się bez życzeń i podziękowań za dotychczasową pracę kadry Ośrodka od m.in. Burmistrza Miasta i Gminy Chęciny – Pana Roberta Jaworskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Cezarego Mielczarza, Pani Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Beaty Oczkowicz, Społeczności i kadry Ośrodka w Pałęgach, Społeczności i kadry Hostelu „Wspólnota” w Połańcu, Zarządu Stowarzyszenia „PADRE” Chęciny, i inni. Pacjenci Ośrodka „San Damiano” w Chęcinach wręczyli własnoręcznie zrobione Anioły Dyrektorowi i Kierownikowi Ośrodka.

Rocznicę zakończył występ zespołu Fioretti oraz pantomima w wykonaniu pacjentów Ośrodka „San Damiano” p.t. „Dresu i Brzytwa czyli historie prawdziwe”.

Społeczność SAN DAMIANO zaprasza serdecznie na coroczny dzień czekolady. W tym roku mieszkańcy Domostwa przygotują liczne atrakcje dla dzieci – oczywiście związane z czekoladą. Każdy, kto lubi czekoladę będzie jej mógł spróbować pod różnymi postaciami i w różnorakim połączeniu.  Tego nie da się opisać. Trzeba po prostu spróbować. Początek 13 kwietnia 2o14 roku w godz. 15.00 – 16.30 na placu Klasztoru Franciszkanów w Chęcinach.

plakat 2014